Dzieci.png
piłkiz kontakt.jpg
Dzieci.png

MiniT


TRWA NABÓR!

 

Zapisz swoje dziecko.

SCROLL DOWN

MiniT


TRWA NABÓR!

 

Zapisz swoje dziecko.

SZKOŁA TENISA ZAPRASZA DZIECI W WIEKU 5 – 10 LAT NA MINITENISA.

ZAJĘCIA W SZKOLE TWOJEGO DZIECKA. BRAK DOJAZDÓW!

NOWE GRUPY MINITENNISA W JJSportCenter!

DLACZEGO WARTO GRAĆ Z NAMI?

 • zajęcia prowadzi wykwalifikowany magister wychowania fizycznego oraz trener II klasy tenisa ziemnego
 • wykorzystujemy tylko profesjonalny sprzęt dobrany odpowiednio do wieku i umiejętności małych graczy
 • zajęcia oparte są na światowym programie szkolenia dzieci Tenis10 oraz Play&Stay
 • zapewniamy bezpłatnie rakiety na zajęcia
 • grupy dostosowane są do wieku i możliwości motorycznych dziecka
 • ucząc poprzez gry i zabawy unikamy „nudy” na zajęciach
 • gramy przez pełną godzinę zegarową!

DLACZEGO WARTO GRAĆ W MINITENISA?

 • rozwija m.in. koordynację ruchową, szybkość i wytrzymałość
 • wzmacnia ogólną kondycję fizyczną
 • pozwala na odprężenie fizyczne i psychiczne
 • dzieci czerpią przyjemność z aktywności poprzez zastosowanie urozmaiconych gier i zbaw
 • minitenis to wstęp do tenisa, a tenis to sport na całe życie

 

 

 

 

JAKI JEST KOSZT ZAJĘĆ?

 • zrywamy ze stereotypem tenisa jako ekskluzywnego sportu dla bogatych
 • koszt miesięczny zajęć wynosi jedynie od 99 PLN do 140 PLN – przy 1h na tydzień (cena zależy od liczebności grup oraz kosztów wynajmu sali)
 • zdajemy sobie sprawę, że zakup sprzętu sportowego dla dziecka obciąża budżet rodzinny. Dziecko rośnie i szybko z niego wyrasta, dlatego udostępniamy go nieodpłatnie
 • dodatkowo jesteśmy wyposażeni w szereg akcesoriów sportowych, które uatrakcyjniają prowadzone przez nas zajęcia sportowe

 

 

 

CO JEST POTRZEBNE NA ZAJĘCIA?

Sprzęt.png
 • cały sprzęt tenisowy dostarczamy my!
 • młody tenisista na początku potrzebuje jedynie wygodnego stroju sportowego i chęci do gry

 

 

 

 

 

 

 

 

Używamy odpowiednich do wieku małych graczy wolniejszych kolorowych piłek oraz gramy na minikortach. Gra w tenisa staje się łatwiejsza, a dzieci już w początkowej fazie szkolenia zdobywają pierwsze punkty na korcie. Najmłodsi adepci uczą się poprzez zabawy z rakietą i piłką. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu minimalizujemy ryzyko kontuzji oraz przyspieszamy efekty nauczania. Stosujemy reguły Tenis10 — programu nauczania najmłodszych tenisistów do 10 roku życia, który dostosował środowisko tenisowe (czyli rakiety, kort i piłki) do możliwości fizycznych i motorycznych dzieci poniżej 10 lat oraz uatrakcyjnił system szkolenia. Dzięki wprowadzeniu tych reguł szkolenia zajęcia są o wiele atrakcyjniejsze i bezpieczniejsze dla dzieci.

 

Zgodnie z założeniami programu Tenis10 szkolenie podzielone jest na kilka etapów:


Etap czerwony: 

Podczas naszych gier i zabaw używamy piłek w kolorze czerwonym. Są one o 75% bardziej miękkie od piłek dla dorosłych oraz odbijają się wolniej. Piłki czerwone są też większe od zwykłych piłek tenisowych, aby można było je łatwiej trafić. Używamy mniejszych i lżejszych rakiet oraz trenujemy i rozgrywamy mecze na mniejszym korcie, który dzięki specjalnej siatce możemy zbudować nawet na sali gimnastycznej w szkole. Gra w tenisa staje się łatwiejsza i przyjemniejsza dla młodych tenisistów. Odpowiedni rozmiar rakiet oraz gra dobranymi do wieku piłkami powoduje łatwiejsze i szybsze nauczenie poprawnej techniki gry.

Etap pomarańczowy:

Kontynuacja etapu czerwonego. Nasze piłki zmieniają kolor oraz rozmiar. Teraz wielkością przypominają już piłkę dla dorosłych, jednak odbijają się od niej o 50% niżej oraz wolniej. Kort na którym gramy jest już trochę większy. Rozgrywamy prawdziwe mecze tenisowe w systemie Super Tie-break do 10 wygranych akcji. Czasami rozgrywamy dwa sety do 7 punktów.

Etap zielony:

Ostatni z naszych kolorowych etapów szkolenia. Gramy zielonymi piłkami, które odbijają się o 25% wolniej oraz niżej od piłki dla dorosłych. Kort jest już prawie tak duży jak ten, który oglądamy w telewizji podczas meczów wielkoszlemowych. Doskonalimy swoją technikę oraz poznajemy tajniki taktyki gry na dużym korcie. Nasze mecze składają się już z seta do 4 wygranych gemów, a przy stanie 3:3 rozgrywamy Tie-break do 7 wygranych punktów.


 Mniejsze korty? Wolniejsze piłki?


Wyobraźmy sobie przez chwilę dorosłego człowieka grającego w siatkówkę piłką wielkości piłki gimnastycznej na boisku do piłki nożnej. Jest on dokładnie tak samo zagubiony w tych warunkach, jak siedmiolatek na korcie tenisowym. Piłka odbija się za szybko, za daleko i za wysoko. Trudno ją przebić na drugą stronę kortu. Gra w tenisa w tym momencie staje się nudna i niezwykle mecząca. Dlatego właśnie naturalnym jest pomniejszenie boiska i dostosowanie go do możliwości małych tenisistów. Korty, piłki i rakiety są swoimi rozmiarami i właściwościami dostosowane do możliwości dziecka. W innych sportach dzieci też nie występują na takich samych boiskach, jak osoby dorosłe. Czy ktoś sobie wyobraża 7 latka stojącego na bramce ligowego boiska piłkarskiego?


Wiek: 5–6 lat
Rakiety: 17–19'' (43-48 cm)
Współzawodnictwo: 1 tie break (do 7), wyłącznie w grupach (zwycięzca nieistotny)
Charakterystyka: rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej poprzez gry i zabawy ruchowe. Oswojenie dziecka ze sprzętem, piłką i rakietą. Nauka podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie) oraz technicznych (tzw. czucie piłki oraz trafianie piłki przed sobą)

Wiek: 7–8 lat
Rakiety: 17–19/21'' (43-48 cm)
Współzawodnictwo: 1 super tie break lub 2 krótkie tie breaki, wyłącznie w grupach (zwycięzca nieistotny)
Charakterystyka: dalszy rozwój sprawności ogólnej oraz kolejnych umiejętności taktycznych („gonienie” przeciwnika) oraz technicznych (prawidłowe chwyty oraz początki przyszłych „pełnych” uderzeń)

Wiek: do 9 lat
Rakiety: 21–25'' (53–63 cm)
Współzawodnictwo: 1 set do 4 gemów. 3/3 tie break. W grupach lub system mieszany
Charakterystyka: kontynuacja rozwoju sprawności ogólnej, zwłaszcza szybkości i zwinności. Młodzi tenisiści stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji we wszystkich 5 sytuacjach meczowych, a ich gra już przypomina „dorosły” tenis

Wiek: do 10 lat
Rakiety: max 26'' (do 66 cm)
Współzawodnictwo:  2 krótkie sety (do 4 gemów), punktacja no ad, super tiebreak zamiast 3-ego seta. System w grupach mieszany lub „drabinka” (ale o miejsca)
Charakterystyka: dalszy rozwój sprawności ogólnej i umiejętności technicznych; utrwalenie prawidłowej techniki, praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry.

Wiek: powyżej 10 lat
Rakiety: 26–27'' (66–69 cm)
Współzawodnictwo: 2 sety do 6 (no ad, tie break 5/5), 3 set – supertiebreak
Charakterystyka: po przejściu wcześniejszych poziomów zawodnik jest gotów do treningów i rywalizacji żółtą piłką na pełnowymiarowym korcieWspółpracujemy z:

 
 
piłkiz kontakt.jpg

miniT2


miniT2